Manchester United vs Manchester City 3-1

Двата отбора изиграха вълнуващ мач с множество интересни моменти и пред двете врати. В 9-ата минута Уейн Рууни се опита да изненада вратаря на Сити Шей Гивън, но ударът му не затрудни опитния страж. В 13-ата Скоулс отправи мощен шут към противниковата врата, но не улучи целта. В 22-ата минута минута уелският нападател Крейг Белъми пробва удар с глава, но изстрелът бе твърде анемичен и вратарят на "червените дяволи" Едвин ван дер Сар без проблеми улови топката. Седем минути след това "гражданите" бяха много близо до откриване на резултата. Аржентинската звезда Карлос Тевес стреля опасно с глава след центриране отляво, но Ван дер Сар се намеси блестящо. В 32-ата минута Райън Гигс шутира отблизо, но Гивън бе на мястото си. Секунди след това халфът на Юнайтед Майкъл Карик се пребори за топката и центрира отдясно, но Рууни бе изпреварен почти на голлинията от Гивън.

Две минути след почивката защитникът на Сити Майка Ричардс пое топката в половината на Юнайтед, напредна и отправи страхотен шут, но Ван дер Сар изби виртуозно в корнер с една ръка. В 50-ата минута Белъми бе ударен по главата от хвърлен от публиката предмет, но не се стигна до по-сериозни ексцесии. Така се стигна до 52-ата минута, когато след продължителна атака на Юнайтед, при която ветеранът Райън Гигс бе изведен сам срещу Гивън, но не успя да отправи удар, топката попадна в Пол Скоулс, който с прецизен удар я изпрати в мрежата. В 61-ата минута след остро центриране на португалското крило на "червените дяволи" Нани отдясно, Боята с решителна намеса изчисти в ъглов удар.

В 70-ата минута отборът на сър Алекс Фъргюсън вкара втори гол. Нани намери с хубав пас Флечър, който не успя да стреля, но чукна топката към Майкъл Карик и халфът с немного силен, но прецизен удар направи резултата 2:0. Само три минути след това Рууни можеше да реши всичко, но нпарави невероятен пропуск, като не уцели вратата от границата на вратарското поле след центриране на Гигс. Не след дълго пропускът на Рууни бе наказан. И то от бившия му съотборник Тевес, който в 76-ата минута изненада "червените дяволи" с великолепен гол. Аржентинецът засече с пета топката във вратата и върна шансовете на "гражданите".

В 81-ата минута Карик пропусна златен шанс да стане герой на мача, като стреля неточно само на няколко метра пред вратата на Гивън. Така се стигна до втората минута на добавеното време на редовните 90 минути, когато Уейн Рууни се реваншира по най-добрия начин за пропуска си малко по-рано и отблизо засече в мрежата с глава центрирането на Гигс - 3:1. Голът падна само секунди след като Шей Гивън спаси удар с глава на Флечър от подобна позиция. Играчите на Роберто Манчини нямаха никакво време за отговор и трябваше да се примирят с поражението.