Atletico Madrid Vs Racing Santander 4-0 Highlights

Aтлетико (Мадрид) разгроми Сантандер с 4:0 в първа полуфинална среща от турнира за Купата на Краля в Испания. Първите два гола за "дюшекчиите" паднаха през първото полувреме. Португалското крило Симао Саброса откри резултата още в 9-ата минута с прекрасен изстрел след асистенция на аржентинския нападател Серхио Агуеро, а Хосе Антонио Рейес удвои преднината на домакините пет минути преди края на първата част. Той се разписа след центриране на Симао.

Два гола от дузпи на Диего Форлан след почивката оформиха разгромното поражение на Сантандер. Уругвайският нападател бе точен от бялата точка първо в 63-ата, а след това в 72-ата минута. При първата дузпа, която бе отсъдена за фаул срещу Хурадо обаче нарушението изглеждаше извън наказателното поле. За втората дузпа Торейхон фаулира Агуеро.

Реваншът, който се очертава да бъде протоколен, е на 10 февруари. Победителят от тази двойка ще играе на финала със Севиля или Хетафе. Севиля спечели първия мач у дома с 2:0.

АТЛЕТИКО (М) - САНТАНДЕР 4:0