Слаб Ливърпул с нова грешна стъпка

Ливърпул направи нова грешна стъпка в английската Висша лига. "Червените" завършиха 0:0 с Уулвърхемптън като гости в среща от 23-ия кръг.

Първото чисто голово положение в мача падна едва в 32-ата минута и то бе пред вратата на Ливърпул. Джарвис центрира отляво към Кевин Дойл, който изпревари бранителя на гостите Мартин Шкъртел и стреля от непосредствена близост, но в в аут. Три минути преди почивката домакините пропуснаха нова чудесна възможност. Отново Джарвис центрира, но този път към Кевин Фоули, чийто удар с глава обаче попадна право във вратаря Пепе Рейна.

Пет минути след почивката Стивън Джерард и Дирк Каут опитаха комбинация за Ливърпул, но не се стигна до голов удар. Домакините обаче продължиха да застрашават вратата на Рейна. В рамките само на една минута Кевин Дойл на два пъти пропусна да накаже Ливърпул. Първо, в 56-ата минута изстрелът му профуча над вратата, а секунди след това той стреля с глава след центриране на Хенри, но испанският страж на "червените" спаси. В 60-ата минута Рейна отново трябваше да се намесва, като се хвърли в краката на Фоули, а три минути след това гостите отговориха с опасен шут на Каут, който обаче не намери очертанията на вратата.

До края на мача нито един от двата тима не успя да изненада противника и гостите трябваше да се примирят с поредния разочароващ за тях резултат този сезон.

Отборът, воден от Рафаел Бенитес е пети в класирането с 38 точки - 3 по-малко от четвъртия Тотнъм. Уулвърхемптън е 17-и с 20 точки, а лидер е Манчестър Юнайтед с 50 точки, пред Арсенал с 48 (и мач по-малко) и Челси, също с 48 точки и два мача по-малко.