Портсмут и Уест Хем не успяха да се победят

Отборите на Портсмут и Уест Хем не успяха да излъчат победител в срещата помежду си от 23-ия кръг на Премиър лийг. Гостите първи успяха да стигнат до откриване на резултата в 52-ата минута, когато Юнес Кабул си отбеляза автогол, но Портсмут увсе пак се добра поне до точка, след попадение на Дани Уебър в 75-ата минута.

В началото на мача двата отбора действаха по-предпазливо, но постепенно се заредиха атака след атака към двете врати. Първо в 18-ата минута Херман Хрейдарсон пусна остър пас в наказателното поле, но Фредерик Пикион не успя да стигне до топката. Две минути по-късно Уест Хем отговори с опасен удар на Нубъл спасен от вратаря, а веднага след това топката стигна и до Диаманти, който също отправи изстрел, но Асмир Бегович отново бе на мястото си. Портсмут обаче бързо имаше нова голова възможност след като Аарон Мокоена стреля от далеч, но Грийн спаси. Минута по-късно пък Франк Нубъл изведе великолепно Джак Колисън в наказателното поле, но младокът не успя да преодолее Бегович.

Уест Хем започна по-добре втората част и в 52-ата минута Алесандро Диаманти центрира към задната греда, там Матю Ъпсън и Юнес Кабул влязоха в сблъсък за топката, и от главата на французина тя излъга вратаря и се озова в мрежата и гостите поведоха в резултата. Портсмут обаче успя да се върне в мача в 75-ата минута, когато Дани Уебър бе изведен зад защитата и с много точен удар преодоля вратаря Грийн за 1:1. В края Портсмут опита да постигне и пълен обрат, но атаките на тима нямаха нужната острота и срещата завърши при равен резултат.

След това ранество Портсмут продължава твърдо да заема последната позиция в таблицата с актив от 15 точки, а Уест Хем е малко по-напред на 16-ата позиция с 20 точки.