Ливърпул излъга Евертън в дербито

Ливърпул успя да победи градския си съперник Евертън с 1:0. Двубоят, който се игра на стадион „Анфийлд” бе изключително груб, а съдията Мартин Аткинсън се принуди да покаже няколко жълти и два червени картона.

В 34-ата минута Кирякос влезе грубо в краката на Фелайни и бе изгонен. Резултатът бе открит от Каут в 55-ата. Холандецът се възползва от грешка в отбраната на Евертън и вкара с глава. Играчите на Дейвид Мойс направиха всичко възможно, за да изравнят, но не успяха.

В 90-ата минута Стивън Пийенар получи втори жълт картон и също бе изгонен. След този мач отборът на Ливърпул се изкачва на четвърто място в класирането с актив от 45 точки, докато Евертън е на 9-то място с актив от 33 точки.